Главная В избранное Версия для печати

Меню:

... На русском

Формалізація

Формалізація компонентного підходу

У проекті по розробці порталу масштабу підприємства потрібно було формалізувати архітектуру системи. Серед щодо великого набору існуючих ADL був зроблений огляд. В результаті огляду було ухвалено рішення не використовувати існуючі ADL, оскільки їх створення було викликане певними завданнями, часто лише академічними, які вимагали зайвого детального опрацьовування, унаслідок чого вони були достатньо важкі в експлуатації, вимагали зайвих зусиль для вивчення і найголовніше вони не вирішували, того, що потрібне саме нам. У такій ситуації було ухвалено рішення про продовження пошуків з метою знаходження потрібного рішення або реалізації нової ідеї.

На щастя, стандарт xArch, вироблений в університеті Каліфорнії, підходив по всіх параметрах, і ми стали використовувати його як основною.

Стандарт xArch

До цих пір ведуться розробки різного роду ADL для всіляких проектів, при цьому створення когось універсального ADL можливо чекати в найближчому майбутньому. Оскільки через широку область застосування мов опису, сучасне співтовариство до цих пір не може визначитися з тим, що повинне бути в ідеальній мові опису архітектури. При чому, якщо брати існуючі мови, які в якійсь мірі можуть вирішувати наші задачі, то доводиться вносити в них невеликі зміни, що вимагає такої ж «невеликої» зміни супутнього інструментарію, що зробити виявляється не завжди можливо, а якщо і можливо, то, як правило, не легко.

Учені Університету штату Каліфорнії розробили специфікацію по створенню власних ADL на базі XML. Основною метою розробки було, отримання такої мови опису архітектури, який був максимально універсальний, складався з модулів, які можна успадковувати, змінювати і таким чином максимально швидко досягати необхідних результатів в розробці спеціальних, проблемно-орієнтованих ADL.

Стандарт xArch припускає надання інструментарію для швидкого (RAPID) процесу розробки ADL що грунтується на XML. xArch надає:

  • механізм створення модульних розширень, заснованих на XML, для швидкої розробки нових ADL

  • базовий набір можливостей, які можуть бути використані при розробці

  • гнучкий набір інструментарію для розробки і використання ADL

У будь-якому випадку, механізм достатньо простого створення, удосконалення, зміна ADL з використанням спеціальних, для цих цілей, інструментів допоможе значно скоротити витрати на написання нових або не сильно змінених ADL.

xArch — це базовий документ XML Schema з назвою файлу instance.xsd. Структуру схеми можна подивитися в Додаток Схема часу виконання . У нім зібрані найбільш загальні концепції, що зустрічаються в ADL, такі як компоненти, з'єднувачі, конфігурація, незалежні угрупування та інші. Проте, xArch описує лише базовий набір елементів, що дозволяє створювати архітектуру систем тільки часу виконання. При розробці проблемно-завісимих мов опису архітектури слід проводити розробку за типом, як це зроблено в xADL, з можливо, повторним використанням створених частин.

" Формалізація   " Аспекти   " Анонси   " Реєстрацїя   " RSS   " Контакти  
На интересной работе и сны интересные видишь.
2008 © Програмна інженерія